Ador momentele petrecute cu tine, langa tine, în tine. Ador momentele in care îți simt trupul gol, cerându-se parcă, acoperit de al meu. Nu pentru că ți-ar fi frig, ci pentru a-ți oferi momente de plăcere.
Înnebunesc doar când mă gândesc la cat de mult îmi place să te văd goală, să te simt, să ne inebunim unul pe celălalt, măsurând tot patul.
Îmi place nespus de mult să mă joc cu parul tău lung și roșu; îmi plac bluzele tale, pe care nu mă satur sa le sărut. Sânii, care mă inebunim și cu care ador să mă joc.
Picioarele tale, dar sa recunosc, că cel mai mult mă înnebunește ce ai intre picioare.
Ești udă și îmi place foarte mult când ești asa, pentru că știu ce urmează.
Și...parca in ciudă, vreau să mă hrănesc cu licoarea vaginului tău, să te fac sa gemi, să urli de plăcere. Apoi abia mă ridic din "locul" meu de "sclav" și întru în tine plin de poftă și încercând să satur "pasarica flămândă".
Fiindcă îmi place ce fac și ce facem, nu am să mă dau bătut până când știu că treabă e bine făcută. Până când știu că ești împlinită și mulțumită.
joi, 12 aprilie 2018
Drogu' meu preferat!
joi, 1 martie 2018
Despre tine... de 1 martie
Azi e prima zi. Prima zi de primăvară. E prima zi de primăvară, zi in care ești sărbătorită. Tu, femeia. Ființa cea mai plăpândă de pe fata pământului.
Fără să fiu ipocrit, nu am să îți urez la multi ani, cum poate că deja ai auzit azi de nenumărate ori.
Am să îți urez sa fii iubită.
Îți doresc sa îl găsești pe el. Acel el care prin simpla lui prezență sa te deconecteze de la tot; gânduri, probleme sau orice te apasă. Să îl găsești pe acela, care știe doar din priviri că ești obosită, nervoasă, îngândurată.
Să îl găsești pe acela care fără să te întrebe, să îți pregătească dimineața micul dejun și cafeaua, pe care să le savurați împreună.
Să îl găsești pe acela care, știe să îți ofere soarele pe cerul tau chiar și atunci când afară e înnorat.
Să îl găsești pe acela care știe să-ți facă din brațele lui o haina călduroasă, in zilele geroase.
Să îl găsești pe acela care, in fiecare clipă simte nevoia să te aibă langa el.
Să îl găsești pe acela care fără rușine să te dezbrace seara, și să savureze fiecare bucățică din corpul tău.
Să îl găsești pe acela care, prin simpla lui prezență îți face ziua mai frumoasă.
Să îl găsești pe acela care nu se sfiesc sa iasă cu tine de mana pe strada chiar daca ai mai pus câteva kilograme pe tine.
Să îl găsești pe acela care știe că azi nu ai avut chef sa te machiezi și se bucură de tine la fel că ieri.
Să îl găsești pe acela care nu va da bir cu fugiți indiferent de situație.
Îți doresc sa îl găsești pe acela... pe acela care te merită.
marți, 20 februarie 2018
Fii busola gândurilor ei!!!
luni, 6 noiembrie 2017
Subiect: tradarea
Am să încep cu o întrebare!
De cate ori ai fost trădat?
Frica de a pierde ceva, oricum nesigur, frica de a risca, cu speranța de a-ți fi mai bine, te transformă in trădător.
Fie că vorbim de trădare în cuplu, fie că vorbim de trădare din partea "prietenilor", îl văd că fiind cel mai josnic act pe care cineva îl poate face.
luni, 25 septembrie 2017
De ment(ă)
Totodată va rog, ca după ce m-ați împușcat sa nu uitați să îmi futeți femeia, dar sa fiți tandri cu ea; să îmi hrăniți copilul, dar sa fiți drăguți cu el.
Să nu plângeți, ci să râdeți, că ați scăpat lumea de un idiot. Un idiot care a rupt rândurile și nu se supune ordinelor.
Un idiot care a învățat să piardă pentru a învăța să câștige.
Lupt de unul singur și ies mereu pe locul doi; și nu mă interesează cine e pe locul unu. Mă interesează să mă perfecționez, mă lupt cu mine că sa fac asta fara sa fiu curios de cel care "mi-a luat fața". Fara sa caut motive "de ce?, cum așa?".
Răspunsul, e pe cat de simplu, pe atât de sigur: "nu am fost cel mai bun".
Multe guri spun "renunță!", dar vorbele astea mi se întipăresc in minte, exact că o imagine pe retină... pe dos!
joi, 21 septembrie 2017
Sistem
Aceast articol nu are nici o legătură cu subiectul, denumirea și ținta acestui blog, dar probabil din cauza că mă "doare" gâtul de atâta strigat in necunoscut și în absent, aleg sa scriu aceste rânduri, care, probabil vor ajunge sub ochii fiecăruia dintre voi.
Nu sunt părinte. Nu, inca. Asta nu înseamnă că nu îmi doresc, că într-o zi, să mă trezesc și să pregătesc micul dejun, pe lângă cafeaua mea, unui mic om care îmi dă natural "funcția" de tată.
Sunt un om simplu și poate că simplitatea mea mă face să văd cu alți ochi realitatea în care este târâtă așa zisa copilărie.
Între somnul până îți "bâzâie mușca in gura" și trezitul la 6, 6.30 să te pregătești pentru școală, voi care varianta a-ți alege-o!?
Într-o țară în care stresul este la el acasă, in care copiii sunt obligați să care ghiozdane care de multe ori are cam aceeași greutate că a purtătorului, o țară în care pur și simplu cel care te învață (învățător, profesor), este de nota 2, într-un sistem bolnav care zace în comă de... 30 de ani, într-o țară în care vezi clar că nu e bine, dar zici "lasă că e bine așa" de frica de a nu pierde și nimicul ăla după care alergi de dimineață până seara, uitând de multe ori ca, acasă, te așteaptă un sufletele, rodul iubirii tale și a partenerului tau de viață... Noi stăm, ne plângem și inca o așteptăm pe "mama" sa vina sa ne alăpteze și să ne șteargă la cur.
"Deșteaptă-te române", imnul țării l-am coborât în mocirla și l-am târât prin tot căcatul, ușor, ușor, l-am transformat într-un nemaipomenit "Somnoroase păsărele"!
"Sistemul e de vină", vorbe pe care le citești pe buzele și în ochii fiecăruia dintre noi.
SISTÉM, sisteme, s. n. 1. Ansamblu de elemente (principii, reguli, forțe etc.) dependente între ele și formând un întreg organizat, care pune ordine într-un domeniu de gândire teoretică, reglementează clasificarea materialului într-un domeniu de științe ale naturii sau face ca o activitate practică să funcționeze potrivit scopului urmărit. ◊ Sistem informațional = ansamblu de procedee și mijloace de colectare, prelucrare și transmitere a informației necesare procesului de conducere a întreprinderilor, instituțiilor, ministerelor etc. ♦ Totalitatea relațiilor pe baza cărora este constituit un sistem
( Sursa: dexonline.ro)
Ați citit? Asta este sistemul. Noi suntem sistemul!
În momentul în care un sistem nu mai funcționează perfect, se înțelege de la sine că e defect. Se găsește partea defecta și se înlocuiește; cu "piese" bune nu cu scuze.
Scuzele omoară un om, in timp ce un sistem defect duce la moartea tuturor.
VA URMA!!!
