joi, 25 mai 2017

Usi inchise!

   Incercam de multe ori sa ne deschidem usile sufletului sa primim "noul" in el.
    Nimeni insa, care intra, nu respecta nici cele mai de baza reguli de bun simt:  "pastrati linistea si curatenia!". Unii pentru ca nu stiu, altii pentru ca nu vor. Dar toti se aseaza pe scaunul cel curat si privesc cu pofta tot ce gasesc acolo.
    M-am saturat sa dau de "minti deschise" si-n suflet sa iti intre de parca acum ar fi venit din gradina arata si proaspat plouata, plini de noroi pe cizme sau pe bocanci.
   Am invatat sa las trecutul acolo unde ii este locul, sa imi doresc sa intru in suflete. Am mai fost si... ori am iesit de buna voie ori am fost izgonit. Am iesit de buna voie de acolo unde nu ma simteam comod. De acolo de unde chiar purtatorul sufletului nu isi dorea curatenia. Am fost izgonit pentru ca, poate fara sa vreau, am intrat si eu in alte suflete cu papuci murdari si i-am sters de covor.
   Poate atunci eram prea tanar sa imi dau seama ce fac sau poate pur si simplu nu imi pasa. Am gresit mai mult decat imi este "permis" si da, regret multe din greselile mele, pe de o parte, dar ma gandesc ca fara ele nu as fi avut curaj sa ma duc mai departe.
   Nu vreau averi in bani sau bunuri, vreau ca sufletul meu sa fie impacat langa persoana pe care o merita si care il merita.
   Azi vreau liniste...sa o primesc si sa o ofer mai departe. Vreau ca in momentele care unesc trupurile noastre sa fim doar noi, noi doi cu ale noastre dorinte si vise.                                        
   Zavoraste usile sufletului dupa mine; sau lasa-ma sa locuiesc in continuare in dansul. Asa cum am mai spus, am gasit multa dezordine in el, in sufletul tau. Nu am de gand sa fac mai mare dezastru in el, ci din contra vreau sa fac curat... dar pentru asta am nevoie de permisiunea ta.     
   Un lucru esential de stiut este ca nu vreau sa fac ordinea dupa bunul meu plac. Ordinea trebuie sa fie cea fireasca, cea in care amandoi sa ne simtim fericiti si impliniti unul langa celalalt.
   Asa cum am mai spus si in sufletul meu e dezordine. Si iti dau voie sa faci curat in el, dar nu dezastru, pentru ca nu stiu daca se poate mai rau.
   Te vreau langa mine pentru a ne face fericiti unul pe celalalt, nu pentru a ne chinui unul pe celalalt. Nu sunt facut sa stau departe de tine, nu pot si nu mai vreau. Vreau sa uitam de noi cand suntem unul langa altul.    
...                         

joi, 18 mai 2017

NU

   Drumurile vietii sunt destul de incurcate.
   In ziua de azi, nu mai cred. Nu mai cred in iubire, dragoste sau... cum s-o fi numind chestia asta.
   Din cauza oamenilor nu mai am incredere in oameni.
   Nu me dorim mai mult pentru ca suntem prea comozi.
   Nu ne grabim, pentruca oricum nu avem timp.
   Nu vorbim pentru ca nu avem ce.
   Nu visam, speranta era "extrauterina" si... din pacate a murit.
   Nu ne dorim, pentru ca nu avem sperante.
   Nu avem sperante pentru ca visul a murit.
   Nu avem prieteni pntru ca nu ne avem nici pe noi.
   Nu ne avem pe noi... nu mai avem nimic!

luni, 15 mai 2017

Să te ***, până... in suflet

   
  Îmi place, chiar ador fiecare moment pe care il petrec cu tine, lângă tine, dar, de ce să nu recunosc că ador la nebunie clipele petrecute in tine.
       Nu suntem cine ştie ce mari experţi ai sexului, dar te invăt şi mă inveţi. Învăţăm impreună. Pe lângă asta invăţăm să ne iubim mai mult, mai intens, să ne iubim in pat ca in societate, să ne iubim in exterior dar mai mult in interior.
         Vreau să te fut până in suflet, acolo unde plăcere trupească se uneste cu sentimentele si are loc acea explozie atomică, care ne face să ne dorim mai mult unul pe celalalt, ne face să transpirăm in timp ce ne-o tragem, ne face să ne ţinem in braţe după, ne aprinde ţigara şi ne trimite la duş pentru a ne revigora după nebunia care a avut loc in culcuşul nostru.
          Nu! draga mea, nu te stăpanii pentru că nici eu nu mă stapănesc. Ştii că tot ce fac cu tine este să iti redau increderea in propria-ţi persoană, incredere pe care ai pierdut-o din cauza unora care au intrat in viaţa ta, dar, in sufletul tău ş-au băgat piciorul. Este la fel si in cazul meu. Şi in  viaţa mea au intrat pe rând, femei, pe care le consideram "totul pentru mine". 
           Ştii foarte bine că nu imi doresc să ies din tine nici fizic nici sufleteşte. Vreau să te fut până in suflet,  acolo plăcerea e mai intensă, vreau sa ajungem la un orgasm cerebral şi de ce nu... şi sufletesc. Când am ajuns acolo să ne dorim să o luă de la capăt... şi nu m-aş opune.  
           

miercuri, 10 mai 2017

Scrioarea unei inimi

      Ai sa aflii din aceste randuri lucrurile care ma omoara in fiecare secunda cate un pic.
      Sunt lucruri, pe care din nu stiu, sau din diferite motive nu ti le pot spune in fata sau la telefon.
       Probabil pentru ca nu am rabdare la raspunsurile care se lasa asteptate.
      Pentru inceput sunt doar doua... pentru ca acestea sunt mai... importante si nu ma lasa in pace pe moment. Dar promit ca o sa apara si celelalte, care se lasa asteptate in mintea mea.
       Inainte de a-ti adresa intrebarile vreau sa iti spun ceva despre mine. Ceva ce ascund in mine de cateva zile si nu ti-am spus ca sa nu te fac sa suferi, sa te doara sau... mai stiu eu ce.
       Desi iti spun ca "sunt  bine", nu e deloc asa. De la discutia de acum cateva zile, de fapt de la discutiile de acu cateva zile. Dar cred ca e mult mai bine sa nu mai lungesc povestea si sa trecem la subiect.
       Dupa cum ti-am spus... am niste semne de intrebare. Am niste nedumeriri.
        Nu inteleg de ce inca te ascunzi de parintii tai sa le spui ca ai o relatie. Sa le spui de mine. Nu inteleg de ce, daca insist pe subiect, devii recalcitranta oarecum.
         Aceasta enigma naste in mintea si in inima mea o gramada de intrebari:
        Sa nu fiu eu ce vrei tu?...
        Faptul ca nu poti raspunde clar la intrebarea "De ce?"  Ma lasa intr-un blackout de neinteles.
         Vreau altceva de la femeia de langa mine. Vreau sa avem incredere unul in celalalt, nu sa ne ascundem sau sa ne ferim, pentru ca acestea de pe urma... slabesc increderea... ne indepartam si... ne indepartam.
         Esti femeia care a aprins flacara fara sa o tin in brate, fara sa te vad in realitate, m-am indragostit de sufletul si de inima ta, in primul rand; apoi am simtit caldura trupului tau.
         Astept raspuns la aceasta scrisoare a inimii.
P.S.  Te iubesc!