joi, 1 iunie 2017
Da-ti o sansa!
Da-ti sansa la fericire alaturi de un barbat care te iubeste sincer si din tot sufletul! Acel barbat nu iti va cere sa renunti la lucrurile importante pentru tine, care cu timpul se vor transforma in lucruri importante pentru voi. Iti va cere in schimb sa renunti la acele lucruri care dauneaza relatiei voastre: la flirturi, invitatii de diferite genuri din partea altor barbati, etc. Vreau sa iti spun si nu cred ca nu stii... o relatie se bazeaza pe incredere si respect. Demonstreaz-i ca esti femeie in toata firea si ca, cuvintele ce i le-ai spus sunt adevarate. Demonstreaza-i ca iti doresti ceva serios si util de la viata si de la el. Pune increderea si sinceritatea pe primul loc cand e vorba de relatia cu barbatul tau. Spulbera-i toate semnele de intrebare care nu primesc raspuns si toate motivele de indoiala. Te iubeste... Te iubeste sincer si devotat. Pentru ca asta stie sa faca cel mai bine atunci cand, in piept, inima lui te vrea doar pe tine. Te iubeste, chiar si atunci cand din diferite motive te cearta, poate o face pentru ca ii pasa si ca isi doreste sa intelegi anumite lucruri. Te iubeste, chiar in momentele in care doarme, pentru ca adoarme cu tine in gand. Te iubeste, pana si in momentele in care se afla la locul lui de munca, pentru ca mintea ii zboara doar la tine. Te iubeste, seara cand ajungi acasa si ii spui ca ai avut o zi grea. Te iubeste, seara dupa ce va puneti in pat si te saruta dulce si te ia in brate. Te iubeste, pentru ca asa este facut, sa te iubeasca, sa isi doreasca mai mult de la el si de la voi. Te iubeste pentru ca langa tine vrea sa fie si sa fiti fericiti si impliniti. Deci, draga mea, da-ti o sansa la fericire langa barbatul care te iubeste sincer.
Cand creierul nu mai poate...asculta-ti inima!
Cand simti ca esti prea obosita, lasa inima sa gandeasca. Crede-ma ca nu va alege gresit, ci va alege ce e mai bine pentru tine.
Hai sa ne potrivim inimile, puiule, asa cum se potrivesc ceasurile, la ora de vara sau la ora de iarna, dar noi, scumpa mea, sa le potrivim la... iubire, la dragoste. Si sa fie atat de bine potrivite, incat nici un ceasornicar, fie el si elvetian, sa nu le poata deregla.
Am cautat si am gasit "cheia cu care se regleaz inima ta", cauta si tu in mine, si ai sa gasesti cheia cu care sa ne potrivim inimile.
Sunt singur in camera care inca pastreaza cu sfintenie mirosul tau sau poate vine din mine, din interiorul meu, din suflet, pentru ca il simt in fiecare colt din aceasta lume.
In singuratatea si linistea ce imbata camera, imi aud gandurile cum zboara spre tine ca niste porumbei mesageri care, probabil, asteapta raspunsul de la tine pentru a se intoarce inapoi si sa mi-l impartaseasca.
Tot aici imi aud si inima cum bate... si bate... asa de tare incat, imi da impresia ca si-ar dori sa evadeze din pieptul meu, sa dea o fuga pana la tine. Sa se aseze frumos si linistit pret de cateva minute in pieptul tau... nu pentru mult timp, ci doar atat cat e nevoie ca tu sa simti pentru cine bate; sa simti cum, in prezenta ta, ea isi schimba ritmul, devenind mai rapid, mai alert, de parca ar vrea sa iti spuna ca te vrea, ca vrea ca inima ta sa ii fie partasa de acum inainte la toate bucuriile si greutatile vietii.
Cand simti ca esti prea obosita, lasa inima sa iti lumineze drumul. Nu spre fantezii desarte sau trucuri de doi bani, ci spre sinceritate, respect, iubire si intelegere.
Cand esti prea obosita, asculta-ti inima si incearca sa o intelegi... si crede-ma ca tu stii sa o intelegi cel mai bine, pentru ca face parte din tine.
Fa din viata mea o arta...
bit.ly/2rqfEKu
Abonați-vă la:
Postări (Atom)