Azi e prima zi. Prima zi de primăvară. E prima zi de primăvară, zi in care ești sărbătorită. Tu, femeia. Ființa cea mai plăpândă de pe fata pământului.
Fără să fiu ipocrit, nu am să îți urez la multi ani, cum poate că deja ai auzit azi de nenumărate ori.
Am să îți urez sa fii iubită.
Îți doresc sa îl găsești pe el. Acel el care prin simpla lui prezență sa te deconecteze de la tot; gânduri, probleme sau orice te apasă. Să îl găsești pe acela, care știe doar din priviri că ești obosită, nervoasă, îngândurată.
Să îl găsești pe acela care fără să te întrebe, să îți pregătească dimineața micul dejun și cafeaua, pe care să le savurați împreună.
Să îl găsești pe acela care, știe să îți ofere soarele pe cerul tau chiar și atunci când afară e înnorat.
Să îl găsești pe acela care știe să-ți facă din brațele lui o haina călduroasă, in zilele geroase.
Să îl găsești pe acela care, in fiecare clipă simte nevoia să te aibă langa el.
Să îl găsești pe acela care fără rușine să te dezbrace seara, și să savureze fiecare bucățică din corpul tău.
Să îl găsești pe acela care, prin simpla lui prezență îți face ziua mai frumoasă.
Să îl găsești pe acela care nu se sfiesc sa iasă cu tine de mana pe strada chiar daca ai mai pus câteva kilograme pe tine.
Să îl găsești pe acela care știe că azi nu ai avut chef sa te machiezi și se bucură de tine la fel că ieri.
Să îl găsești pe acela care nu va da bir cu fugiți indiferent de situație.
Îți doresc sa îl găsești pe acela... pe acela care te merită.
